Dzwoni telefon…

  • Halo! Ratuj tutaj Kasia odpadły mi cyrkonie, a zaraz mam wyjazd na imprezę! Nie wiem co robić ciotka Krysia znowu powie, że będę starą panną bo nawet o swoje paznokcie nie umiem zadbać…

Powiedz mi ile razy już miałaś podobną sytuację, gdzie Twoja klientka dzwoni i oznajmia, że coś się wydarzyło z jej pazurkami i MUSISZ jej to poprawić JUŻ, TERAZ, NATYCHMIAST i bez żadnych ale*%#!

Pewnie nie raz i nie dwa…

Niestety takich sytuacji pewnie w zupełności nie wykluczymy, jednak powinnyśmy je ograniczać. Słyszałam wiele patentów na temat przyklejania cyrkonii przez moje kursantki, efekty zaś też były różne, przeważnie niewystarczająco dobre.

Oto najbardziej popularne kleiki do cyrkonii według moich klientek

  • klej do tipsów
  • Cyjanoakryl – super glue, kropelka itp.
  • Top
  • utwardzanie w “mokrej” hybrydzie

Niestety te metody nie zapewniają nam trwałej stylizacji. Najlepszym rozwiązaniem do trwałego umocowania cyrkonii na naszym paznokciu jest baza budująca. Dlaczego akurat baza budująca? Jej konsystencja pozwala na delikatne zatopienie cyrkonii, a dodatkowo jest twarda i delikatnie elastyczna przez co cyrkonia nie odpryśnie nam tak szybko nawet przy zahaczeniu.

Jak poprawnie umieścić cyrkonię na paznokciu.

  1. Na pomalowaną i utwardzoną hybrydę ( bez topu ) nakładamy cieniutką warstwę bazy budującej o kolorze przeźroczystym w miejsce umieszczenia cyrkonii bądź kawioru/bulionu.
  2. Cyrkonię kładziemy w miejscu zaaplikowanej bazy i delikatnie dociskamy by minimalnie brzegi cyrkonii zatopiły się w niej ( baza nie może przykrywać cyrkonii nawet do 1/5 wysokości ma ją tylko delikatnie “chwycić za rogi” ) Dzięki takiemu zabiegowi zmniejszymy ryzyko zahaczenia przez klientkę ostrą krawędzią cyrkonii, a w efekcie jej oderwania.
  3. Utwardzamy w lampie

Pamiętaj

Jeżeli zalejesz cyrkonię topem straci swój połysk więc staraj się ją omijać 🙂

Oto jeden z efektów końcowych 🙂

Powodzenia w stylizacjach 🙂